top of page

Brdská padesátka 2024

9. ročník

 

Popis : Brdská padesátka (B50) představuje pochod o délce cca 48 km pořádaný každoročně druhou zářijovou sobotu.

Termín : 14. září 2024

Start : Pekařství a cukrářství Jarolímek (nám. F. X. Svobody 157,

252 10 Mníšek pod Brdy), 7.15 – 8.15

 

Cíl : restaurace U Káji Maříka (Skalecká 124, 252 10 Mníšek pod Brdy),

11.00 – 20.15

 

Mapa závodu : https://mapy.cz/s/recanecojo

Brdská padesátka – mapa

Zdroj: mapy.cz

Popis trasy : Pekařství a cukrářství Jarolímek, Mníšek pod Brdy – na nám. F. X. Svobody se napojit na modrou turistickou značku (TZ) směr Dobříš – Chouzavá – Dobříš (v Dobříši opustit modrou TZ a vydat se po žluté TZ směr Hostomice) – Hostomice (v Hostomicích opustit žlutou TZ a vydat se po zelené TZ směr Malý Chlumec / Skalka) – na hostomické periferii se za budovou na adrese Dobříšská 578 vydat doleva a opustit tak zelenou TZ; před potokem Šiberna se na polní křižovatce vydat doprava a po polní cestě směřovat do Malého Chlumce – Malý Chlumec (v Malém Chlumci se napojit na zelenou TZ ve směru Jelení palouky / Skalka) – v místě křížení zelené TZ s červenou TZ (na rozcestí Jelení palouky) opustit zelenou TZ a vydat se po červené TZ ve směru Skalka – Skalka (na Skalce opustit červenou TZ a vydat se po zelené TZ ve směru Mníšek pod Brdy) – restaurace U Káji Maříka, Mníšek pod Brdy

 

Po celý závod doporučujeme mít mapu při ruce. Na trase je dostupný signál pro mobilní zařízení.

Pravidla : Ujít nebo uběhnout trasu závodu do 12 hodin od nahlášení se pořadatelům na startu Brdské padesátky. V cíli nahlásit příchod pořadatelům. Účast je možná od 18 let a probíhá na vlastní nebezpečí, bez zdravotnického zajištění. Na trase se nenacházejí žádné checkpointy, proto každý závodník čestně prohlašuje, že absolvuje trasu v jejím plném rozsahu. Závodníci se psem v zapřažení pro canicross spadají do zvláštní kategorie. Maximální počet přihlášených účastníků: 75. Startovné: 100 Kč. Přihlášení na závod není na startu možné; přihlášky probíhají výhradně přes přihlašovací formulář na webu www.brdska50.cz. Po jeho vyplnění a odeslání obdržíte v následujících dnech bližší informace k platbě startovného převodem na účet pořadatele a o volné kapacitě závodu. Řádný termín pro připsání platby na účet pořadatele se stanovuje na 11. září 2024 (po tomto datu nezaručujeme úspěšné přihlášení). Pokud se pochodu nebudete moci zúčastnit, startovné se nevrací a přihláška je nepřenositelná. Při zrušení závodu pořadatelem se startovné navrací v plné výši.

 

Na startu všichni přihlášení dostanou itinerář. Každý, kdo úspěšně absolvuje celou trasu, obdrží v cíli diplom. Výsledky závodu budou uveřejněny na webu a na facebookové stránce Brdská padesátka nebo na vyžádání zaslány e-mailem.

 

Upozornění : Nemáte-li s dálkovými pochody patřičné zkušenosti, doporučujeme připravit se na závod odpovídajícím tréninkem, použít prošlapanou obuv o číslo až dvě větší, než je vaše obvyklá velikost, a na trať se vydat alespoň ve dvojici. Nepodceňujte příjem tekutin ani doplňování energie (kvalitní stravou, energetickými gely apod.). Vezměte si s sebou prostředky tlumící bolest, náplasti, čelovku a bundu s kapucí (pro případ svalové horečky, náhlé změny počasí apod.). Trať dlouhá 48 km nemusí být pro začátečníka snadná a pochod se pro Vás může vyvinout jinak, než jste si na startu představovali. S ohledem na ryze symbolickou výši startovného není v našich silách zajistit na trati přítomnost lékaře či sanitky. Před závodem i v jeho průběhu odpovědně a včas zvažte své možnosti – tím se stanete skutečnými vítězi.

Vybrané restaurace a obchůdky na trase :

  • Mníšek pod Brdy – Albert Supermarket (nám. F. X. Svobody 32)

  • Dobříš – potraviny (Rukavičkářská 871)

  • Hostomice – čerpací stanice EuroOil (Dobříšská 551)

  • Kytín – hospůdka Čunčí huba neboli U Dernerů (Kytín 259)

Přestože by uvedená zařízení měla mít dle svého standardního provozu v den konání závodu otevřeno, pořadatelé za dodržení otevírací doby provozovateli neodpovídají.

 

Více informací na facebookové stránce Brdská padesátka, na www.brdska50.cz nebo na e-mailu info@brdska50.cz.

 

Těšíme se na Vás !

 

Pořadatelé

bottom of page